Create your flash banner online in 5 step هزاران گنج - 30 توصیه وارن بافت به جوانان برای سرمایه دار شدن

رفتار شایسته،میانه روی و نیک دیداری

30 توصیه وارن بافت به جوانان برای سرمایه دار شدن

نویسنده :حسین رحمتی
تاریخ:دوشنبه 11 خرداد 1394-07:43 ب.ظ


وارن بافت 74 ساله، امسال به عنوان ثروتمندترین مرد جهان معرفی شد. او یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران جهان است؛ وی فعالیت خود را از سن سیزده سالگی به عنوان روزنامه‌فروش دوره گرد آغاز کرد و ابتدا یک مزرعه کوچک خرید. بافت در ابتدا، هیچ سرمایه‌ای نداشت اما حالا دارایی خالص او در حدود 52 میلیارد دلار است. اگر می‌خواهید با او و شیوه کسب و کارش آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید.

 

وارن بافت 74 ساله، امسال به عنوان ثروتمندترین مرد جهان معرفی شد. او یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران جهان است؛ وی فعالیت خود را از سن سیزده سالگی به عنوان روزنامه‌فروش دوره گرد آغاز کرد و ابتدا یک مزرعه کوچک خرید. بافت در ابتدا، هیچ سرمایه‌ای نداشت اما حالا دارایی خالص او در حدود 52 میلیارد دلار است. اگر می‌خواهید با او و شیوه کسب و کارش آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید.

 

ثروتمند ترین شخص جهان، کسی جز وارن ادوارد بافت نیست، که جالب ترین سرگذشت را میان ثروتمندان دنیا از نظر نحوه زندگی، ثروتمند شدن و تفکرات اقتصادی دارد. او بسیار علاقمند است که عموم مردم از منافعی که ایجاد می کند، استفاده کنند و آنها را از تفکرات اقتصادی درست آگاه سازد. وارن ادوار بافت، مشهور به دانشمند اوما ها، در 30 آگوست 1930 در اوهامای ایالت نبراسکا در ایالت متحده ی آمریکا متولد شد. پدرش هاوارد ، در ابتدا دلال سهام شرکت ها بود و بعد نماینده گنگره شد. او تنها پسر خانواده و دومین فرزند از سه فرزند بود.او در کودکی در زمینه ی پول و تجارت استعداد شگفت انگیزی از خود نشان داد. سوابق او و توانایی هایش در محاسبه ی دقیق اعداد در ذهن خود، هنوز هم همکاران تجاری اش را متحیر می کند. بافت در6 سالگی، شش جعبه ی کوکا کولا به قیمت 25 سنت از مغازه ی پدر بزرگش خرید و هر بطری را به ازای یک سکه ی پنج سنتی فروخت؛ در حالی که کودکان هم سن و سال او بر روی چمن لی لی و بولینگ بازی می کردند.
در 11 سالگی بافت سه سهم شرکت citesservice را به قیمت هر سهم 38 دلار، برای خود و خواهر بزرگش به نام دوریز خرید. در مدت کوتاهی بعد از خرید سهام، قیمت هر سهم به 27 دلار کاهش یافت. وارن ترسیده بود اما هیچ اقدامی نکرد تا اینکه هر سهم به 40 دلار رسید ، او خیلی سریع آنها را فروخت و بعد خیلی زود از این کار پشیمان شد، چون سهام citesservice  پس از مدت کوتاهی به 200 دلار رسید.
این تجربه درس بزرگی به اوداد؛ اینکه یکی از اصول مهم سرمایه گذاری، صبر و شکیبایی است .
در سال 1943 ،بافت به اداره مالیات به دلیل گرفتن مالیات 35 دلاری برای دوچرخه اش، اعتراض کرد و سرانجام موفق شد مالیات 35 دلاری دوچرخه اش را حذف کند.در سال 1947 در 17 سالگی از دبیرستان وودرو ویلسون در واشنگتن D.C فارغ التحصیل شد. در دوران دانش آموزی اش 500 دلار روزنامه توزیع کرد. ( با احتساب نرخ تورم این مقدار معادل 081/261/4 دلار در سال 2000 است ) پدرش تمایل زیادی داشت تا وارن برای ادامه تحصیل به دانشکده علوم اداری و بازرگانی دانشگاه پنسیلوانیا برود.بافت دو سال به دانشگاه نرفت و عقیده داشت بیشتر از استادها می داند! وقتی پدرش هاوارد در مبارزات مجلس شکست خورد، وارن به خانه یشان در اوما ها برگشت و برای ادامه تحصیل به دانشگاه نبراسکا رفت. با وجود کار تمام وقت ، تنها در مدت سه سال موفق شد دوره لیسانس را در این دانشگاه بگذراند و فارغ التحصیل شود.
با وجود سرسختی و مقاومت زیاد، بالاخره راضی شد تا در سال 1951 وارد دانشکده علوم اداری و بازرگانی شود، ولی دانشگاه به دلیل سن کم بافت او را نپذیرفت و او مجبور شد برای دوره فوق لیسانس رشته اقتصاد، به دانشگاه کلمبیا برود.
آنجا سرمایه گذاران مشهوری همچون بن گراهام ، که بافت زندگی و موقعیت های اقتصادی آینده خود را مدیون او می داند، و دیوید دود، تدریس می کردند؛ تجربه ای که زندگی بافت را برای همیشه تغییر داد.
بن گراهام در طول دهه ی1920 به دلیل داشتن تفکرات نو در زمینه بازار سهام، خیلی زود به عنوان یک سرمایه گذار وتحلیل گر بزرگ معروف شد . او به دلیل بی خطر بودن سهام های ارزان، به دنبال آنها بود.
بافت در طول تحصیلاتش در کلمبیا، تنها دانشجویی بود که در کلاس درس بن گراهام نمرهA + گرفت . بعد از دوره ی فارغ التحصیلی ، بافت تصمیم گرفت تا برای گراهام بطور رایگان کار کند، ولی بن نپذیرفت.
او بعد از رد شدن پیشنهاد کار توسط گراهام، در وال استریت به عنوان دلال سهام مشغول به کار شد. او با استفاده از در آمد کم این دوران ، پمپ بنزین سینکلایر را خرید؛ اما چنان که انتظار می رفت، پمپ بنزین باز دهی نداشت . بافت به خانه در اوماها برگشت ودر بنگاه پدرش مشغول به کار شد . در آنجا با دختری به نام سوزان تامپسون آشنا شد ودر آوریل 1952 با هم ازدواج کردند.
آنها یک آپارتمان سه خوابه به مبلغ ماهیانه 65 دلار اجاره کردند. آن خانه، مخروبه و پر از موش بود. در سال 1953 فرزند اول بافت ، به نام سوزی متولد شد. برای صرفه جویی از یک کشوی خراب لباس برای او تخت درست کردند.
در آن سالها سرمایه گذاری وارن به ایستگاه Texaco و چند مشاور املاک محدود بود که هیچکدام برای وارن موفقیتی کسب نکرد . در این دوران او برای کسب در آمد ، در دانشگاه اوماها شروع به تدریس کرد.
قبل از شروع تدریس، بافت برای غلبه بر ترس حرف زدن در جمع و مکانهای عمومی ، یک دوره آموزش با دیل کارنگی گذراند. بافت در دانشگاه برای دانشجویانی که میانگین سن آنها دو برابر سن خودش بود ؛ اصول سرمایه گذاری را تدریس می کرد.
همه چیز تغییر کرد. در سال 1954؛ بن گراهام ، استاد دانشگاه بافت و سرمایه گذار مشهور، از او دعوت کرد تا با حقوق سالانه 12000 دلار برای گراهام کار کند. وارن بافت بعد از مدتها انتظار به آنچه می خواست رسید.
بافت و همسرش در حومه ی شهر نیویورک خانه ای اجاره کردند . بافت روزها به تجزیه و تحلیل گزارشات و تحقیق در زمینه های موفقیت در سرمایه گذاری می پرداخت. در طول این دوران تفاوتهایی بین روند کار گراهام و بافت آشکار شد. بافت می خواست بداند که چگونه یک شرکت در بین رقبا به برتری دست می یابد و بن به دنبال اعداد و ارقام بود. همچنین وارن مدیریت شرکت را عاملی مهم در سرمایه گذاری می دانست ؛ اما گراهام صرفا به تراز نامه و صورت در آمدو سود و زیان شرکت اهمیت می داد و به نوع رهبری و مدیریت شرکت کمتر توجه می کرد. بین سالهای 1950تا 1956 وارن سرمایه ی شخصی خویش را از 800/9 دلار به 000/140 دلار رساند. در سال 1954 دومین فرزند بافت به هاوارد گراهام به دنیا آمد.
در سال 1956 بافت با داشتن تجربه ای مناسب و همچنین تجارب ارزنده ی گراهام و با تمام سرمایه ی خود به اوماها برگشت و موسسه ی سرمایه گذاری بافت را تاسیس کرد.
در اوایل می 1956 او با خواهرش دوریز و عمه آلیس به سرمایه ای به ارزش 000/ 105 دلار شریک شد. او 100 هزار دلار در  Buffet Association Ltdسرمایه گذاری کرد. قبل از پایان سال سرمایه وی به 000/300 دلار رسی و یک خانه ی گچ کاری شده با 5 اتاق خواب به قیمت 500/31 دلار در خیابان فارنام خریداری کرد که آن را حماقت بافت نامید. در همان سال سومین فرزند او به نام پیتربه دنیا آمد . بافت جلساتش را با شرکای خود در آن خانه برگزار می کرد . در آن هنگام زندگی او شکل دیگری گرفت . بافت سه فرزند، یک زن زیبا و تجارت خیلی موفقی داشت. در سال 1957 او مالک سه شرکت شد.در سال 1958 موسسه ی سرمایه گذاری بافت صاحب 7 شرکت شد.
تمامی شرکت ها را در یک شرکت منسوجات به نام برک شایر هات ویتلفیق کرد در ژانویه 1966سرمایه شرکت بافت به ارزش 500/178/7 دلار بودکه بیش از 00/025/1 دلار متعلق به او بود.
درسال1966 شرکای بافت، سهام برک شایرهایت وی را به ارزش هر سهم 86/14 دلار خریدند.او در اواخر سال 1966، پذیرش سهامدار جدید را در شرکت ممنوع کرد.
بافت در سال 1967 برای برک شایر یک فروشگاه خرده فروشی خصوصی در بالتیمور خرید که مسولیت ریاست هیات مدیره آنرا برعهده گرفت. برک شایر در سال 1967 به ازای هر سهم ، 10 سنت سود داد.
او در سال 1970 برای اولین بار رئیس برک شایرهات وی شد و نامه ای با این عنوان به سهامداران نوشت.
 
در اواخر همان سال او فرصت پیدا کرد تا شرکتی به نام seescandy به مبلغ 25 میلیون دلار بخرد.این خرید بزرگترین سرمایه گذاری برک شایرهات وی بود.
 
بعد از چندین سرمایه گذاری دارایی خالص او افزایش پیدا کرد در فاصله ی سالهای 1965 تا 1975 ارزش هر سهم برک شایر، از 20 دلار به 95 دلار رسید. در طول این دوره بافت که صاحب 29 درصد از سهام برک شایر بود;  توانست 14 درصد دیگر از سهام شرکت را بخرد و سهام او و همسرش که 3 درصد از سهام را داشت به 46 درصد رسید.درسال 1973 بافت سهام شرکت واشنگتن پست را خرید.این کار او سبب شد تا کاترین گراهام سرپرست روزنامه و نشریات شرکت و همچنین عضو هیئت مدیره شود.
 
با وجود اینکه اصول سرمایه گذاری بن گراهام ساده بود ; او در دوران 21 سالگی وارن بافت , به شکل یک اسطوره درآمد. بافت با خواندن کتاب گراهام به نام (( چه کسی می تواند مشاور خود را پیدا کند)) در تجارت خود تحولی ایجاد کرد. او قصد خرید و سرمایه گذاری در یک شرکت بیمه را داشت. در یک صبح دلپذیر یکشنبه بافت سوار ترن شد و به دفتر مرکزی شرکت بیمه GEICO رفت. وقتی به آنجا رسید درها بسته بودند ولی او منصرف نشد و بی وقفه و محکم در را کوبید تا سرایدار آمد و در را باز کرد. از سرایدار پرسید: (( کسی در ساختمان نیست؟ )) شانس به بافت روآورد. او به طبقه ششم رفت و در آنجا هنوز مردی کار می کرد.
 
او به سرعت در مورد شرکت و فعالیتهای تجای اش از مرد سوالاتی پرسید. صحبت های آنها چهار ساعت طول کشید. آن شخص کسی نبود جز لوری دیوید سون, معاون مالی شرکت. این تجربه بزرگ بافت در اصرار بر انجام فعالیت خود سبب شد تا برک شایرهات وی تمامی شرکت GEICO را تصاحب کند.
 
درسال 1983, بافت از شرکت GEICO و با ارائه بیمه ی بیماران, میلیون ها دلار سود بدست آورد. در سپتامبر همان سال بنجامین گراهام, اسطوره بافت درگذشت و او را با تمام خاطرات و نصایحش تنها گذاشت.
 
بافت شرکت برک شایر هات وی را توسعه داد و همچنین در صنایع مختلف سرمایه گذاری کرد. در سال 1979 او با دارایی 140 میلیون دلار برک شایر در ABC سهام خرید. هر سهم به قیمت 290 دلار بود. برک شایر پس از مدت کوتاهی, فروش سهام در ABC را با قیمت هر سهم 775 دلار , شروع کرد و با 310 , 1 دلار پایان داد.ثروت خالص بافت , به 620 میلیون دلار رسید و برای اولین بار, نام او در مجله فوربس به عنوان یکی از 400 ثروتمند دنیا معرفی شد.
 
در سال 1998، بافت بیش از 7 درصد سهام شرکت کوکاکولا را به قیمت 20/1 میلیارد دلار خرید. او در 1989، به مبلغ 7/9 میلیون دلار هواپیمای جتی برای شرکت خرید اما به دلیل انتقادهایی که خود او در گذشته از مدیر عاملان شرکت های دیگر برای چنین خریدهایی کرده بود؛ این عمل را توجیه ناپذیر دانست. در سال 1969 گروه کارسون، بافت را به عنوان پول دارترین مدیر قرن بیستم معرفی کردند.او همچنین در سال 2002 به میزان 11میلیارد دلار در برای قراردادهای سلف سرمایه گذاری کرد تا دلار آمریکا را در برابر دیگر پول های در گردش نجات دهد. سود بافت از این معامله ها 2 میلیارد دلار بود. او موفق شد با سرمایه گذاری در شرکت هایی که سهام آنها به ارزش واقعی خود نرسیده بودند، هر روز به ثروت خود بیفزاید و لقب یکی از ثروتمندترین مردان تاریخ را از آن خود کند. که با اتکاء به توانایی های خود به اینجا رسیده است. در ژوئن 2006 بافت اعلام کرد که بیش از 70 درصد ثروت خود، یعنی 37 میلیارد دلار از 52 میلیارد دارایی خویش ، را به صورت کمک های سالانه به بزرگترین مؤسسه ی خیریه ی جهان، مؤسسه ی بیل و ملینداگتس می بخشد تا در امور خیریه صرف شود.
در سال 2004 سوزان همسر بافت فوت کرد. او در سال 2006 با آستریدمنکس ازدواج کرد.
رستوران مورد علاقه ی بافت در اوماها، خانه ی استیک گورات است و غذای مورد علاقه ی بافت ، استیک استخوان دار ، خوراک گوشت و سبزی خرد شده است. او یک ماشین کادیلاک DTS دارد، در ضمن ایمیل و کامپیوتر شخصی روی میز کار خود ندارد.
او هنوز در خانه ای که به مبلغ 31.500 دلار خریده بود و آن را حماقت بافت نامیده بود، زندگی می کند. این خانه در حال حاضر 700.000 دلار ارزش دارد.
فلسفه ی او برای سرمایه گذاری در تجارت، اصلاح روش ارزشمند سرمایه گذاری استاد خویش، یعنی بنجامین گراهام است. گراهام شرکت هایی را می خرید که در مقایسه با ارز ش ذاتی آنها، ارزان بودند. او بر این باور بود در مدتی که بازار ، این شرکت ها را کم ارزش بداند، می تواند سرمایه زیادی بدست آورد. او دلیل می آورد که سرانجام بازار ، متوجه ارزش کم و غیر عادی این شرکت ها می شود و بدون توجه به نوع کار آنها، جهت خویش را اصلاح می کند. به علاوه، گراهام عقیده داشت در کنار تجارت خوب باید یک اقتصاد قوی وجود داشته باشد.
بافت به زمان خرید هم توجه دارد. او نمی خواهد در کارهایی که ارزش مشخصی ندارند، سرمایه گذاری کند.او منتظر کسادی و اصلاح بازار می ماند تا کالاهای مطمئن وهمچنین سهام شرکت های مطمئن را با قیمت منطقی(پایین) خریداری کند زیرا کسادی و رکود بازار سهام ، فرصت خرید ایجاد می کند.
هر گاه در بازار، احتکار رایج باشد، بافت محافظه کار می شود و هر گاه سایرین نگران سرمایه ی خود باشند؛ بافت پر تکاپو می شود. این استراژی دوگانه و متضاد، سبب شده تا شرکت بافت به پیشرفت جهانی برسد و خسارت مهم قابل توجهی به این شرکت وارد نشود.البته انتقادهایی نیز وجود داردکه برک شایردر طول این دوران فرصت های خوبی را از دست داده است .   بافت معتقد است که سرمایه گذار در خرید سهام باید به گونه ای آن شرکت را مورد بررسی قرار دهد که گویی می خواهد تمامی شرکت را بخرد.
او خود می گوید که در سال 2006، تنها 18 درصد از درامدش را صرف پرداخت مالیات کرده است در حالیکه کارمندان او با وجود درآمدکمتر 32 درصد، مالیات پرداخت کردند. بافت همیشه سیستم و روند خود را تحسین می کند که سبب شده تا او به نسبت کمتر از یک منشی مالیات پرداخت کند. وارن بافت بر این باور است که دلار آمریکا، در یک دوره ی طولانی مدت بی ارزش می شود. او عقیده دارد که روند رو به افزایش رکود و کمبود معامله در آمریکا ، هشداری است به این معنا که داراییها و دلار آمریکا بی ارزش می شود، در نتیجه ی این عمل بخش بزرگی از دارایی های ایالات متحده در دستان خارجی ها قرار می گیرد. این موضوع او را وادار کرد تا برای نخستین بار در سال 2002 وارد بازار پول خارجی شود. بافت نسبت به دلار بدبین است. او می گوید که در جستجوی شرکت هایی است که درآمد خویش را از خارج ایالات متحده بدست می آورند. بافت در شرکت پتروچین سرمایه گذاری کرد و در وب سایت برک شایر هات وی موضوع را مورد بحث قرار داد که چرا بر خلاف بحث های موجود درباره ی این شرکت، از آن چشم پوشی نمی کند و هم اکنون سرمایه های کلانی در زمینه های مختلف از جمله بیمه، تولید انرژی، بازار قالی، جواهرات و مبلمان دارد. از جمله شرکت های معروفی که بافت سهامداران آن است علاوه بر کوکا کولا، آمریکن اسپرس و ژیلت است. به دلیل ترکیب نظرات شوخی و جدی بافت در زمینه تجارت سخنان او معروف هستند.
حال با توجه به تجربیات گرانبها و موفقیت های وی و زندگی سراسرموفقیت این مرد بزرگ اقتصاد و تجارت دنیا به گوشه ای از نصایح اقتصادی و نظرات و اعتقادات بسیار جذاب و مفید وارن بافت که در نامه ها و سخنرانیها و مقالات خود بیان کرده اشاره می کنیم:

1- اگر تنها 1 درصد انسانها خوش شانس باشند, شما حتما خود را در 99 درصد باقیمانده قرار می دهید.
 
2- همیشه می دانستم که ثروتمند می شوم , حتی یک لحظه هم به آن شک نکردم
 
3- اکثر مردم جذب سهام هایی می شوند که دیگران آنرا می خواهند اما باید به دنبال سهامی باشید که کسی آن را نمی خواهد. نمی توانید چیزی را که همه به دنبال آن هستند , بخرید و بخواهید تا خوب عمل کند.
 
4- بازار کوتاه مدت مانند زندان است و مکان امنی ندارد و کار دراین بازار کودکانه است.
 
5- همانطور که سرمایه برک شایر به شدت رشد می کند , جهان سرمایه گذاری با همان سرعت می تواند برنتایج کار ما اثر گذارد پس بررسی بیشتری نیاز داریم و باید با استفاده از هوشمندی , برنامه و نقشه ای طرح کنیم , البته استفاده از هوش و تفکر زیاد , نه فقط چند لحظه تفکر , پس هر سال می توانیم یک طرح خوب اجرا کنیم. ( این تفاوت من است.)
 
6- رایج ترین دلیل پایین بودن قیمت سهام شرکت ها این است: بدبینی عام و خاص به شرکت یا صنعت. قصد داریم تا تجارت را در چنین محیطی انجام دهیم; البته نه به خاطر طرفداری از بدبینی بلکه به دلیل علاقه به چنین قیمت هایی. بدبینی , یکی از دشمنان یک خریدار منطقی است.
 
7-بدست آوردن موفقیت در سرمایه گذاری به ضریب هوش بستگی ندارد, پس برای بررسی مباحثی که مردم در طول سرمایه گذاری با ان روبرو می شوند , با ضریب هوشی بالای 25 درصد یا متوسط هم تنها به یک روحیه عالی نیاز دارد.
 
8- زمان,دشمن تجارت ضعیف و دوست تجارت قوی است.چنانچه شما 20 الی 25 درصد سود از سرمایه خویش بدست آورید; زمان دوست شماست اما اگر بازده تجارت شما پایین تر بود, زمان دشمن شماست.
 
9- دنبال سرمایه گذاری در بزرگترین تجارت های جهان هستم.موفقیت ازآن من است.اگر موقعیت آن برسد,باید جای خود بایستید و منتظر پرتاب به نقطه ای باشید که انرا دوست دارید.ممکن است که بقیه ی رقبا در خواب باشند,در آن هنگام می توانید در راستای هدف خویش راحت گام بردارید.
 
10- بازار سهام یک بازی بیسبال و بولینگ نیست; نبایدبر همه چیزی چیره شوید. می توانید منتظر پرتاب باشید.مشکل اساسی مربوط به زمانی است که شما مدیر مالی هستید,یعنی زمانی که طرفداران داد می زنند: ((پرتاب کن)) و شما در این هنگام باید محکم و استوار و بدون دخالت احساس,کار خود را انجام دهید.
 
11- چنانچه تمامی تجارت و آینده ی تجاری را بشناسید , به ندرت به این روش روی می آورید. آسیب پذیرترین تجارت , آن است که در آن سرمایه گذاران به امنیت زیادی نیاز مند باشند.
 
12- اگر بازارها همیشه موثر باشند , پس من حالا می بایست یک ولگرد کاسه به دست باشم.
 
13-          قانون شماره 1 هرگز از سرمایه کم نکن. قانون شماره 2 قانون اول را هرگز فراموش نکن.
 
14-          خرید سهام یک شرکت معمولی با قیمت نسبتا پایین بهتر از خرید یک شرکت متوسط با قیمت بالا است.
 
15-          در صورت شناخته نشدن ارزش جواهرات , جواهرساز هم شناخته نمی شود .
 
16-          اگراینطور تصور می کنید که در طول 10 سال به آسانی نمی توانید به یکسری از اهدافتان برسید پس حتی 10 دقیقه هم به این اهداف فکر نکنید.
 
17-          در انسان ویژگیهای فاسدی وجود دارد که کارهای آسان را سخت جلوه می دهند. هدف فرد باید به گونه ای باشد که بتواند آن کار را به درستی , تمام و کمال انجام دهد.مشکل شما با گذشت زمان حل نمی شود.
18-          نظرات عموم در اندیشه ما جایی ندارند
19-          باوجود بیمه هیچ محدودیتی برای حماقت و اشتباه وجود ندارد.
 
20-          اگر تجارت یک شرکت خوب عمل کند. به دنبال آن سهام شرکت نیز از آن پیروی می کند .
21-          مهم ترین ویژگی برای سرمایه گذاری , رفتارشخصی است نه هوش , شما به رفتار و کردار خوبی نیاز دارید که در صورت بودن کنار مردم رویارویی آنان برای شما لذت بخش باشد.
 
22-          برای بدست آوردن شهرت به 20 سال زمان نیاز است و برای تخریب آن تنها 5 دقیقه زمان لازم است.
 
23-          هرگاه از بافت سوال شده است که چگونه در زمینه سرمایه گذاری موفق شدی ؟ او پاسخ داده است : هر سال صدها و صدها گزارش سالانه شرکت ها را خوانده ام.
 
24-          هر گز چیزی نمی خرم مگر اینکه بتوانم بر اساس استدلال و منطق خویش قیمت درست را پرداخت کنم.با وجود آگاهی از اشتباه خویش راه حل آن را می دانم . در حال حاضر 32 میلیارد دلار به شر کت کوکاکولا پرداخت کرده ام به این دلیل که..... ؟ اگر نتوانید به این سوال پاسخ دهید پس قادر به خرید آن نیستید و اگر توانستید در طول چند دقیقه از عهده آن برآیید می توانید.
 
25-          باید بتوانید توضیح دهید که چرا کار می کنید ؟ چرا سرمایه گذاری می کنید؟ هرچه است باید روی کاغذ آورید و در صورت عدم ارائه یک پاسخ درست و هوشمندانه نباید شغلی انتخاب کرده و سرمایه گذاری کنید.
 
26-          زندگی خویش را واقعا دوست دارم و آن را به گونه ای ترتیب داده ام تا آنچه را می خواهم , انجام داده و به آن برسم. به خاطر اینکه زمانی خاص عده ای از مردم درختانی با طول عمر زیاد کاشته اند; الان برخی در سایه آن می نشینند.
 
27-          من با هوش هستم و روش های را که منطقی است و برروی آن شناخت دارم اگرچه سختی هایی داشته باشند, رها نمی کنم. اگر روشی آسان به من ارائه شود که اصلا شناختی درباره آن نداشته باشم , در این مسیر موفق نمی شوم و سرمایه خود را از دست می دهم .
 
 
28-          به دنبال یک چیز واهی نیستم که در من امید ایجاد کند ; مثل یک سال خوب و پر شانس و هرگز نمی خواهم با پول دیگران به شانس برسم ; با محیط بازار شارژ نمی شوم و نمی خواهم وارد بازی شوم که در مورد آن شناخت ندارم تنها به دلیل اینکه یک قهرمان را شکست دهم.
 
 
29-   نوع جنگ من برنده شدن است و دیگر هیچ .


30-          سالها پیش اسحاق نیوتن سه قانون حرکت را کشف کرد که بسیاری از پیشرفتهای دنیا در تکنولوژی و صنعت مدیون آن است و از بهترین کارهای او است اما هیچ کس روی هوش و استعداد نیوتن سرمایه گذاری نکرد! ما میتوانیم حرکت ستاره ها را محاسبه کنیم اما دیوانگی انسانها را هرگز. اسحاق دچار سانحه شد و در کشف قانون چهارم ناکام ماند. به نظر سرمایه گذاران , افزایش حرکت با کاهش سود همراه است.

نویسنده :کانون مشاورین کسب سرمایه
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
http://canadianpharmacyonli.com/
چهارشنبه 14 شهریور 1397 04:44 ق.ظ

Appreciate it. A lot of posts!

canadian pharmacies that are legit canada vagra drugstore online online canadian pharmacies canada medications buy is trust pharmacy in canada legitimate canadian pharmacy cialis drugs for sale deep web canadian pharmacies canadian rx
http://viabiovit.com/
سه شنبه 13 شهریور 1397 08:57 ق.ظ

Thanks, Lots of tips!

cheapest place to buy viagra online buy sildenafil viagra can i buy viagra over the counter buy viagra generic buy real viagra online uk buy cheap viagra pills online can you buy viagra without a prescription buy online pharmacy buy viagra online online buy online viagra uk
http://cialissv.com/
دوشنبه 12 شهریور 1397 07:26 ق.ظ

Regards. Ample stuff.

cialis generico in farmacia brand cialis generic cialis e hiv cialis prezzo di mercato cialis generico online cialis online holland cialis cuantos mg hay cialis in sconto discount cialis cialis cuantos mg hay
cialisvbuy.com
یکشنبه 11 شهریور 1397 04:33 ب.ظ

Valuable tips. Cheers!
tadalafil acheter cialis meilleur pri only best offers 100mg cialis cialis 5 mg buy cialis soft tabs for sale cialis online cialis patent expiration dosagem ideal cialis cialis y deporte cialis vs viagra
viabiovit.com/viagra-kaufen-forum.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 05:41 ق.ظ

Wonderful facts, Thank you!
viagra price buy viagra without buy viagra cheapest buy sildenafil tablets buying viagra without prescription buy brand viagra online how to safely buy viagra online buying viagra online legal viagra online uk can you buy viagra without prescription
cialis usa cost
دوشنبه 22 مرداد 1397 09:25 ب.ظ

Appreciate it. A lot of postings.

prices on cialis 10 mg precios cialis peru prezzo cialis a buon mercato cialis kaufen bankberweisung wow cialis tadalafil 100mg if a woman takes a mans cialis generic cialis with dapoxetine we recommend cheapest cialis generic cialis at the pharmacy cialis generic
Globalplus
یکشنبه 10 تیر 1397 02:06 ب.ظ
І loved aѕ mᥙch аs you will receive carried οut гight hеre.

The sketch іѕ attractive, yoᥙr authored material stylish.

nonetһeless, yoᥙ command gеt ցot ɑn impatience over that ʏou wiѕһ be delivering
the follօwing. unwell unquestionably coome further fοrmerly agaon sіnce exactl the same neɑrly ɑ lot often inside ϲase ʏou shoeld this
hike.
Johannes
یکشنبه 10 تیر 1397 12:58 ق.ظ
Hello іt's me, І am alѕo visiting thiѕ web page regularly,
this weebsite іs in fɑct pleasant and thhe visitors аre truⅼy sharing
fastidious tһoughts.
Gregor
یکشنبه 3 تیر 1397 02:12 ب.ظ
Quality ⅽontent iѕ the secret too intereest the visitors to visit the website, tһat's what
thіs web site іs providing.
Kan je viagra kopen Bij apotheek
چهارشنبه 30 خرداد 1397 04:22 ق.ظ
Hello there! I couldd һave sworn I've been to you blog before but afteг ⅼooking at a feѡ of
tһе posts I realized it's new to me. Αnyways, I'm desfinitely һappy Ӏ
stubled upоn itt annd I'll be book-marking іt and checking
bɑck often!
Marten
یکشنبه 27 خرداد 1397 09:21 ق.ظ
Nice post. І waѕ checking continuously this blog and I аm impressed!
Veгy helpful informatіօn spеcifically the last pɑrt :
) I care ffor sudh info ɑ ⅼot. I wwas seeking this particuⅼаr informatіon for a very long time.

Tank you and ƅest off luck.
Janah stone
جمعه 25 خرداد 1397 06:58 ب.ظ
Hi thеre! This is mу 1ѕt comment һere so I ϳust wanted to give a quick
shout out and tell you I genuinely enjoy reading tһrough
your articles. Сan ʏοu recommend any other blogs/websites/forums tһɑt cover
the szme topics? Тhanks!
Cialis prices
دوشنبه 7 خرداد 1397 08:16 ق.ظ

You have made your point very well!.
cialis side effects viagra vs cialis vs levitra cialis generika ou trouver cialis sur le net cialis canada on line dosagem ideal cialis buying cialis on internet cialis canada on line cialis generic tadalafil buy order cialis from india
Waylon
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 06:21 ق.ظ
Hi, i think that i saw you isited my website so i came to go back the choose?.I am trying to find issues
to improve my web site!I guess its good enough to use a feew of ykur ideas!!
Eye Lash
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 02:04 ق.ظ
Hi great website! Does running a blog similar to this
take a lot off work? I have virtually no expertise in computer programming however I was hoping to start my own blog soon. Anyway, should you have any suggestions or
techniques for new blog owners please share.
I understand this iss offf subject nevertheless I simply needed to ask.
Thanks a lot!
Viagra generic
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 04:32 ب.ظ

This is nicely expressed! .
safe buy viagra online buy canadian viagra online uk pharmacy viagra viagra super active buy viagra low cost buy real viagra online uk where can i buy viagra online best place to buy viagra online sildenafil pharmacy viagra online with prescription
depforce
شنبه 1 اردیبهشت 1397 12:19 ق.ظ
Outstanding storty there. Whhat happensd after? Take care!
rite
شنبه 25 فروردین 1397 07:54 ق.ظ
Its lіke you read my mind! Yߋu appear to know a ⅼot about this, like you wrote
the book in it or somеthіng. I think that you cаn ԁo ᴡith ɑ few pics to
drive tһе message home a lіttle bit, but otheг than that, this is fantastic
blog. Аn excellent reaɗ. I wilⅼ definitely be back.
roman ed review
جمعه 24 فروردین 1397 03:34 ق.ظ
Do you have any video ߋf that? I'd like tо find out
m᧐re details.
sildenafil viagra super active+ 100mg
پنجشنبه 23 فروردین 1397 12:24 ب.ظ
You actuɑlly make it seem so easy tοgether ᴡith үour presentation howeνer I fіnd this topic tօ Ƅe really
ߋne tһing whiсh Ӏ thіnk I might never understand.
Ӏt sort οf feels toо complex ɑnd extremely broad fоr mе.

I аm haᴠing a look forward for үour next put up,
Ӏ will try to ɡеt the hold of it!
Buy generic cialis
شنبه 18 فروردین 1397 07:31 ق.ظ

Beneficial advice. Cheers!
prices on cialis 10 mg cialis 200 dollar savings card tadalafil 10 mg cipla cialis online generic cialis pro buy cialis online cialis reviews cialis in sconto cialis professional from usa prescription doctor cialis
Lumigan otc
پنجشنبه 9 فروردین 1397 11:25 ق.ظ
Awesome blog! Do you have any tips for aspiring writers?
I'm hoping to start my own site soon but I'm a little lost oon everything.
Would you suggest starting with a free platform like Wordpress or goo for a paid
option? There are so many options out there that I'm completely overwhelmed ..
Any recommendations? Many thanks!
additional
سه شنبه 7 فروردین 1397 10:51 ق.ظ
Wow, superb blog layout! Hоw ⅼong һave you been blogging fߋr?
yоu make blogging looҝ easy. The oveгall loоk of yⲟur website is fantastic, as wеll as the content!
mezo
یکشنبه 5 فروردین 1397 05:56 ب.ظ
What'ѕ up еveryone, it's my first pay a quick visit at thiѕ web site, and article іs
genuinely fruitful іn favor of mе, keeⲣ up posting such posts.
Cialis prices
شنبه 4 فروردین 1397 06:43 ق.ظ

With thanks, A lot of information.

buy name brand cialis on line only now cialis 20 mg cialis purchasing india cialis 100mg cost side effects of cialis cialis without a doctor's prescription generic cialis 20mg tablets cialis pills boards sublingual cialis online cialis wir preise
Cialis prices
دوشنبه 28 اسفند 1396 12:17 ب.ظ

Incredible lots of beneficial info.
side effects of cialis cialis uk cialis australian price cialis generico online india cialis 100mg cost cialis 10 doctissimo buy cheap cialis in uk can i take cialis and ecstasy opinioni cialis generico 200 cialis coupon
Carol
جمعه 17 آذر 1396 03:16 ق.ظ
Thank you for some other wonderful article.
Where else could anyone get that type of information in such an ideal way of writing?

I have a presentation next week, and I'm at the look for such
info.
How much can you grow from stretching?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 02:25 ب.ظ
Appreciate the recommendation. Let me try it out.
http://sharitahalon.blog.fc2.com/
چهارشنبه 18 مرداد 1396 06:38 ب.ظ
Great post. I used to be checking continuously this blog and I
am inspired! Very useful info specifically the final section :
) I care for such info much. I was looking for this particular info for a very lengthy time.

Thank you and good luck.
Lynda
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 04:21 ب.ظ
Wow! This blog looks just like my old one! It's on a entirely different subject but it has
pretty much the same layout and design. Great choice of colors!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30